Цикл передач для телебачення та web-платформ "#ДЕ_Декомунізація?"

До вашої уваги новий суспільно-значущий проект, цілком присвячений темі Декомунізації в Україні. Відповідний закон було прийнято ще в 2015 році, але через відсутність промо-кампанії у ЗМІ, населення й досі сприймає зміну назв міст і вулиць лише як побутові незручності і відверто не розуміє значення процесу очищення українського культурного простору від чужих, радянських назв і героїв.
Ми вважаємо цю ситуацію однією з складових культурної окупації України її одвічним ворогом, і за допомогою виразних художніх засобів покажемо, як наповнюють простір наших міст символи, назви та імена героїв, а також вплив цього наповнення на свідомість населення.
 І, звісно, покажемо, як відбувається і як сприймається мешканцями декомунізація вулиць Києва.
Проект складається з 20 випусків по 7 хв., і кожен випуск буде присвячено одній вулиці та тим, на чию честь вона була названа раніше (старий, радянський антигерой), і на чию честь вона названа тепер (український видатний діяч). Порівняння біографічних даних цих двох персонажів зробить висновок очевидним, але рішення приймає сам глядач. І коли він бачить, що ім’я червоного комісара, НКВДіста та ката українського народу (Олександр Сабуров) змінено на ім’я того, хто любив і прославив Україну на весь світ (Серж Лифарь) - то в нього більше не буде питань, навіщо витрачаються бюджетні кошти на зміну мап і табличок на будинках - він сам захоче жити на вулиці імені славетного українця.
Таким чином, на прикладі цих 20 вулиць, перейменованих в рамках закону про Декомунізацію, ми покажемо, наскільки цей процес є прогресивним, актуальним і необхідним нашому суспільству.
Як Бандера переміг Москву
Як Бандера переміг Москву. Ми розкажемо і покажемо як і коли, в самому Києві, на мальовничих схилах Дніпра, Степан Бандера у нелегкому бою переміг Москву. Жителі проспекту запевняють, що це остаточне рішення.
Шухевич на Троєщині
Роману Шухевичу пощастило менше, ніж Бандері - його ім’ям назвали проспект в робітничому районі Києва. Люди, яких ми зустріли, не мали жодної уяви про те, хто це насправді такий. Але вони точно знали, що їм більше подобається Ватутін.

Контакти


Наталія Яковлева

креативний продюсер

+380 (67) 463 01 19

E-mail: bankofideas777@gmail.com

Олена Хоменко

керівник відділу зовнішніх комунікацій

+380 (67) 220 32 55

E-mail: olenakhomenko3@gmail.com

© 2020-2021 Всі права захищені Банк ідей